Sport > Tenis

Kasper Rud zaustavio Novaka Đokovića u polufinalu Monte Karla!

Srpski teniser Novak Đoković poražen je od Kaspera Ruda u polufinalu mastersa u Monte Karlu 2:1 u setovima.

13/04/2024 > 16:28

Bio je ovo njihov šesti međusobni duel i prva pobeda norveškog tenisera.

Rival u finalu biće mu Grk Stefanos Cicipas, koji je u prvom polufinalu savladao Italijana Janika Sinera 6:3, 3:6, 6:4.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond od 5.950.575 evra.

1. set:

1:0 BREJK! Kasper Rud je oduzeo servis Novaku na startu meča! Nakon što je Novak poveo sa 30:15, Kasper Rud je vezao tri poena na Novakov servis i meč je počeo brejkom norveškog tenisera.

2:0 Rud je potvrdio brejk bez većih problema. Prepustio je Novaku samo jedan poen u svom servis gemu.

2:1 Novak se upisuje na semafor i smanjuje zaostatak u setovima.

3:1 Kaper Rud je uspeo da izbori gem na svoj servis iako je Novak čak tri puta imao 40:40 u ovom gemu, a pre toga je na 30:30 poslao jedan izuzetno lak smeč u mrežu.

4:1 BREJK! Kasper Rud pravi novi brejk na Novakov servis i na pragu je osvajanja prvog seta.

4:2 BREJK! Novak Đoković odmah vraća jedan brejk i smanjuje zaostatak u prvom setu!

4:3 Novak je posle dužeg vremena osvojio svoj servis gem i sada se skoro u potpunosti vratio u meč!

5:3 Kasper Rud je osvojio bez većih problema svoj servis gem i sada je Novak prinuđen da servira za ostanak u prvom setu.

5:4 Novak Đoković je osvojio svoj servis gem i sada mu je preostalo da pokuša da napravi novi brejk na servis norveškog tenisera.

6:4 KRAJ PRVOG SETA! Kasper Rud je prilično lako rešio poslednji servis gem u svoju korist i sada vodi sa 1:0 u setovima!

2. set:

1:0 Novak Đoković otvara drugi set svojim servisom i uspeo je da osvoji uvodni gem na svoj servis.

2:0 BREJK! Novak đoković je uspeo da oduzme servis norvežaninu i sada će servirati za 3:0 i potvrdu brejka!

3:0 Novak Đoković je uspeo da potvrdi brejk i sada ima veliku prednost u drugom setu!

3:1 Kasper Rud uzima prvi gem na svoj servis u drugom setu.

4:1 Novak Đoković veoma sigurno uzima svoj servis gem jednim efektnim drop šotom i sada je sve veći pritisak na Kasperu Rudu da ostane u ovom setu.

5:1 BREJK! Novak Đoković pravi brejk na rivalov servis i to bez izgubljenog poena i sada servira za osvajanje drugog seta!

6:1 KRJ DRUGOG SETA! Novak Đoković je ubedljivo osvojio drugi set i izjednačio na 1:1 u setovima!

3. set:

1:0 Kasper Rud osvaja svoj servis gem i treći set započinje vođstvom od 1:0 u gemovima.

2:0 BREJK! Kasper Rud pravi brejk na Novakov servis i sada će servirati za 3:0 u trećem setu!

3:0 Kasper Rud je potvrdio napravljeni brejk, dozvolio je Novaku samo jedan poen na svoj servis i sada vodi sa 3:0 u trećem, odlučujućem setu.

3:1 Novak Đoković se upisuje na semafor u trećem setu i uspeva da smanji zaostatak u odlučujućem setu.

4:1 Kasper Rud uspeva da osvoji novi gem na svoj servis bez većih problema i sada je sve veći pritisak na Novaku Đokoviću.

4:2. Novak Đoković je lako dobio svoj servis gem i ostale su u još dve prilike da napravi brejk i da se rezultatski vrati u meč.

4:3 BREJK! Novak Đoković pravi brejk bez izgubljenog poena!

4:4 Novak Đoković potvrđuje brejk, osvaja svoj servis gem i rezultatski se potpuno vraća u meč.

5:4 Kasper Rud posle velike borbe uspeva da osvoji svoj servis gem i sada će Novak morati da servira za ostanak u ovom meču.

6:4 BREJK! SET! MEČ! Kasper Rud je napravio ključni brejk u meču i odnosi pobedu 2:1 u setovima!