Sport > Tenis

KRAJ! NOVAK ĐOKOVIĆ U POLUFINALU AUSTRALIJAN OPENA!

23/01/2024 > 09:27

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena! On je sa 3:1 u setovima savladao amerikanca Tejlora Frica po setovima je bilo 7:6(7:3), 4:6, 6:2, 6:3, za tri sata i četrdeset osam minuta borbe.

Velika borba je ponovo viđena na Rod Lejver areni, prvi set trajao je gotovo sat i po vremena! Na kraju u taj brejku Novak je slavio sa 7:3. U drugom setu Fric je uz dosta sreće došao do brejka, sačuvao svoj servis i izjednačio rezultat u setovima, pošto je drugi osvojio rezultatom 6:4. U trećem setu pitao se samo srpski teniser, za samo 39 minuta bilo je 6:2. U četvrtom, na kraju je viđena prava drama.

Pri rezultatu 3:2 za Đokovića, Novak bravi brejk i činilo se rešava meč. Međutim, Fric odmah uzvraća udaraca i u narednom gemu vraća brejk! Međutim ni tu nije kraj. Đoković ne bi bio to što jeste da olako prepusti tok meča rivalu. Već u sledećem servis gemu amerikanca, Novak ponovo uzima brejk I TO SA NULOM! Na kraju je bio siguran na svoj servis i sa rezultatom 6:3 u četvrtom setu došao do pobede.

U polufinalu svetski broj jedan igraće sa boljim iz meča Janik Siner:Andrej Rubljov.