Sport > Tenis

Đoković dobio protivnika u POLUFINALU Torina: Alkaraz PREGAZIO Medvedeva i sad će se boriti protiv najboljeg TENISERA

Alkaraz je prošao u finale u Italiji

17/11/2023 > 16:08

Karlos Alkaraz je pobedio Danila Medvedev u poslednjem kolu Završnog mastersa u Torinu. Slavio je Španac u dva seta (6:4, 6:4), i tako sa prvog mesta prošao u polufinale.

Tako da će u polufinalu igrati protiv Novaka Đokovića

Agresivan stil igre koji Rus neguje je bio koristan u momentima kada ga je servis služio, ali prilikom dva momenta nepažnje odmah je opuštanje kažnjeno.

Meč je bolje otvorio Karlitos, u trećem gemu prvog seta došao do 0:30, međutim tada je upravo dobar servis izvukao Meda. Već u narednom gemu jedine njegove brejk šanse na meču i prve na susretu Rus je propustio i tada kao da je potpisao kapitulaciju.

Sedmi gem je bio koban, Medvedev je sa nulom dozvolio Alkarazu da dođe do ključne razlike, ali treba istaći i nestvarne poteze koje je Španac izvodio.

Tu prednost nije ispustio i osvojio je prvi set, a na startu drugog Danil je izgledao i više nego sigurno, makar u prvi osam gemova.