Sport > Tenis

NOVAK JE NEUNIŠTIV: Srpska ZVER okrenula meč protiv Rubljova, Đoković u finalu Pariza!

Kada su svi mislili da je meč završen i da će Novak izgubiti, srpska zver se probudila i zaigrala onako kako samo ona ume

04/11/2023 > 20:14

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je u polufinalu Mastersa u Parizu Andreja Rubljova sa 2:1 u setovima (5:7, 7:6, 7:5)

Novak je sjajno počeo meč, pa je u prvom setu odmah na startu oduzeo protivniku servis i ostvario brejk.

Međutim, već na prvi servis gem Novaka Đokovića, Rubljov pravi ribrejk i vraća gem.

Igrao je Novak toplo-hladno, a oba tenisera uzimali su gemove na svoj servis sve do rezultata 5:6  za Rubljova.

Novak je servirao za ostanak u provm setu, ali je Rubljov uzeo brejk, a samim tim i prvi set.

Nije Đoković imao u prvom setu rešenje za rusku enigmu koja ga je mučila tokom celog prvog seta. Sve što je Rubljov pokušao to je i pogodio.

Drugi set - klackalica.

Rubljov nastavlja u istom ritmu u kom je i počeo meč, ali i u kom je odigrao prvi set.

Teniseri su čuvali svojservis gem, a onda pri rezultatu 2:2 u gemovima, Novak je na servis protivnika imao tri brejk šanse, ali nije uspeo da iskoristi.

Išlo se gem za gem sve do taj-brejka. A onda se probudio srpski as i drugi set rešio u svoju korist.

Treći i odlučujući set počeo je nakon medicinskog tajm-auta koji je zatražio Novak.

Mučila su ga leđa, ali se ipak vratio i nastavio meč.

Ista slika kao i u drugom setu viđena je i u ovom odlučujućem. Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis gem.

Igrali su gem za gem sve do 12 gema u trećem setu.

Tada, na servis Rubljova, Novak najpre dolazi do ništa 30, a onda dobija i priliku za  brejk i eč loptu koju koristi i dobija ovaj izuzetno težak meč.

U finalu Mastera u Parizu Novaka sutra čeka Grigor Dimitrov koji je danas savladao Cicipasa.