OLGA Danilović OSVOJILA turnir u Baštadu: SRPKINJA dominirala u ŠVEDSKOJ

Do trofeja je savladala Jani, Tarabu Valberg, Tomovu, Putincevu i Emu Navaro

Izvor: K1info/Sportal.rs

15/07/2023 > 17:14

Srpska teniserka Olga Danilović osvojila je titulu na čelendžeru u Baštadu. Olga je osvojila čelendžer u Švedskoj pobedom u finalu nad Amerikankom Emom Navarom.

Kakvu je proteklu nedelju imala Olga Danilović.

Odigrala je fantastično ove nedelje i okitila se titulom u Baštadu.

Do trofeja je savladala Jani, Tarabu Valberg, Tomovu, Putincevu i Emu Navaro.

Protiv Amerikanke, koja je prva nositeljka i 55. igračica sveta, slavila je posle tri odigrana seta. Pobedila je rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (4), 3:6, 6:3.

Imala je brejk u prvom setu i 2:0, ali ga nije potvrdila i odmah je Navaro uzvratila. Isto je bilo kada je Olga povela 4:2. Amerikanka je vratila brejk, Olga je onda opet napravila brejk i povela 5:3, ali je ponovo Navaro uzvratila kada je Danilovićeva servirala za pobedu.

Otišlo se u taj-brejk, gde smo od 13 poena videli 10 mini-brejkova. Olga ga je dobila 7:4 i povela.

Drugi set je lako izgubila, a u odlučujućem je odmah napravila brejk i povela 3:0.

Imala je priliku i za dupli brejk, ali je Navaro izvukla svoj gem, pa napravila brejk za 3:4.

Olga pravi novi brejk i odservirala je za 6:3 i pobedu i titulu!