NE VREDI, čuda se ne dešavaju svaki dan, ALKARAZ PREJAK za LAJOVIĆA

Španac savladao Dušana u dva seta, ali se jedva izvukao

Izvor: K1info/Sportal.rs

27/03/2023 > 07:07

Srpski teniser Dušan Lajović savladan je od strane svetskog broja jedan Karlosa Alkaraza sa 2:0 (6:0, 7:6) u šesnaestini finala mastersa u Majamiju.

Španac je u meč ušao silovito i prvi set uzeo bez ikakvih problema, rezultatom 6:0.

Srpski teniser je u drugom setu igrao mnogo bolje. Istina, nije počeo najsjajnije pošto je na samom startu drugog seta dozvolio Alkarazu brejk. Međutim, u nastavku je bio strpljiv, čekao je šansu i dočekao je u poslednjem mogućem trenutku. Alkaras je imao 5:3, a onda je Lajović vezao tri gema i naterao Španca da servira za ostanak u setu.

Prvo je na svoj servis došao do 5:4, zatim je napravio brejk, da bi bez većih problema povisio na 6:5.

Međutim, Alkaraz je na kraju pokazao da je klasa. Izjedenačio je na 6:6 i u taj brejku bio bolji sa 7:5.

Alkaraz će se u narednom kolu sastati sa Tomijem Polom koji je u ovoj rundi sa 2:0 u setovima savladao Davidoviča Fokinu.

Za najboljeg srpskog tenisera Novaka Đokovića, jako je bitno da Alkaras ne osvoji turnir u Majamiju, poštto bi se u tom slučaju vratio na prvo mesto na ATP listi. Nažalost, Lajović nije uspeo da pomogne Novaku, ali mora španski teniser da prođe još četiri prepreke kako bi ostao na vrhu.