Sport > Ostali sportovi

Epski TRIJUMF odbojkašica Srbije - preko Poljske na putu DO MEDALJE (3:2)

Odbojkašice Srbije pobedile su reprezentaciju Poljske (3:2) i plasirale su se u polufinale Svetskog prvenstva

Autor: K1info/Telegraf

11/10/2022 > 20:32

Pobednik ovog duela igraće u polufinalu SP sa odbojkašicama SAD koje su pobedile Tursku.

Kraj (16:14)

Igra se odlučujući set za polufinale Svetskog prvenstva. Opet se igra poen za poen. Imale su nače odbojkašice prednost, ali su Poljakinje uspele da izjednače i povedu u odlučujućem setu (7:9). Uspevaju naše odbojkašice da izjednače (11:11). Nisu iskoristile naše odbojkašice prvu meč loptu, igraće se na razliku (14:14).

Četvrti set (24:26)

Igra se možda i odlučujući set, bar za naše odbojkašice. Početak seta je opet obeležila igra poen za poen. Uspevaju srpske odbojkašice da naprave prednost od 2 poena (10:8). Povećavaju prednost odbojkašice Srbije na +4 i trener Poljske traži tajm-aut. Vraćaju se Poljakinje na samo poen zaostatka. Nisu Srpskinje bez razloga svetske šampionke. Opet su se razigrale i došle na +4 poena (19:15). Ulazimo u samu završnicu seta, a verujemo i meča sa 3 poena prednosti (21:18). Još samo dva poena do polufinala. Opet samo poen prednosti za srpske odbojkašice (23:22). Poljakinje imaju set loptu (23:24). Igraće se na razliku. Poljakinje osvajaju četvrti set.

Treći set (25:19)

Drama i u trećem setu. Povela je Srbija, ali su odbojkašice Poljske uspele da se vrate u igru i izjadnače rezultat (13:13). Pred kraj trećeg seta uspele su naše odbojkašice da steknu prednost, a zatim i da je povećaju i dođu do set lopte (24:19).

Drugi set (25:21)

Prvi set (21:25)

Loš početak srpskih odbojkašica.

Dramatičan je bio prvi set, igrale su odbojkašice i Srbije i Poljske poen za poen, ali su na kraju slavile domaće odbojkašice.