Sport > Ostali sportovi

Nažalost novi PORAZ rukometašica na svetskom prvenstvu

Katastrofalno drugo poluvreme i završetak učešća u drugom krugu.

07/12/2023 > 16:58

Zaista neverovatne oscilacije rukometašica Srbije, treći poraz na svetskom prvenstvu usledio je od Poljske rezultatom 22:21. Naše devojke odigrale su jako dobro prvo poluvreme, imali potpunu kontrolu nad tokom utakmice i vodile su sa 13:10 nakon prvih 30. minuta igre. Međutim ponovo dva rarzličita lica, prvi gol naše devojke u drugom poluvremenu postigle su tek posle 8 minuta igre. Poljakinje su se malo po malo vraćale, nisu ni one blistale, ali su odigrale dosta bolje u drugom poluvremenu, posebno u završnici i na kraju upisali izuzetno bitnu pobedu.

Ključni momenat možemo da kažemo da je bilo isključenje Jovović na dva minuta zbog flopinga, bar su tako videli tu situaciju sudije iz Alžira, na samo 5 minuta pre kraja meča i to sve pri vođstvu našeg tima od jednog gola prednosti. Na kraju, tesan i težak poraz, kojim je i definitivno naš tim izgubio šansu za prolaz u četvrtfinale. Posle ove utakmice, naša reprezentacija će odigrati još dva meča u grupi 3, protiv Nemačke u subotu i poslednju utakmicu na šampionatu u ponedeljak protiv selekcije Japana.