BRAVO, ANGELINA! Topićeva osvojila drugo mesto na mitingu u Zagrebu (FOTO)
podeli vest:
Srpska reprezentativka Angelina Topić nastavila je sa odličnim rezultatima u sezoni, osvojivši drugo mesto u skoku uvis na 76. Memorijalu Borisa Hanžekovića u Zagrebu, jednom od najuglednijih atletskih mitinga u regionu, koji ima status World Athletics Continental Tour Gold.
Topićeva je preskočila 1,95 m, čime je izjednačila rezultat Australijanke Eleanor Patterson, pa su obe podelile drugo mesto.
FOTO HINA/Damir Senčar
Pogledaj galeriju
FOTO HINA/Damir Senčar
Pogledaj galeriju
FOTO HINA/Damir Senčar
Pogledaj galeriju
FOTO HINA/Damir Senčar
Pogledaj galeriju
FOTO HINA/Damir Senčar
Pogledaj galeriju
Pobedila je olimpijska šampionka i svetska rekorderka Jaroslava Mahučih iz Ukrajine sa preskočenih 1,97 m.
Angelina je takmičenje započela na 1,85 m, a zatim je iz prvog pokušaja uspešno savladala visine od 1,90 m i 1,93 m.
Visinu od 1,95 m preskočila je iz drugog pokušaja, dok je 1,97 m preskočila iz trećeg pokušaja.
Na narednoj visini od 1,99 m nije pokušavala, a takmičenje je završila sa tri neuspešna pokušaja na 2,01 m.
Memorijal Borisa Hanžekovića predstavlja jedno od najjačih takmičenja u kalendaru World Athletics Continental Tour Gold serije, a novi uspešan nastup još jednom potvrđuje kontinuitet vrhunskih rezultata mlade srpske skakačice uvis.
BONUS VIDEO
Ostavite komentar