ORLOVI PONOVO POLEĆU! Rivali teži nego na prvom turniru - evo šta čeka odbojkaše Srbije
podeli vest:
Skor 3-1 na prvom turniru Lige nacija za odbojkaše Srbije je bio pokazatelj da su na pravom putu. Pobedili su Argentinu, Belgiju i Bugarsku, a izgubili od Brazila. Poslednji trijumf u nizu zabeležili su protiv Bugara, koji su vicešampioni sveta.
Posle takvog starta sigurno da i drugi turnir dočekuju sa velikim entuzijazmom i samouzdanjem. Istina, u Orleanu ih čekaju nešto teži protivnici. Dve ekipe koje su trenutno prvi vrhu tabele, kao i dve koje su pri dnu – ali njihova pozicija nikoga ne može da zavara…
Danas od 13.30 časova rival im je Japan. Četvrtak je dan pauze, a onda u petak izlaze na megdan Kubi. U subotu ih čeka duel sa Francuskom, a u nedelju sa Amerikom.
Selektor George Krecu je na put poveo 14 igrača. Na njegovom spisku se trenutno nalaze sledeća imena:
- Dizači: Vuk Todorović i Aleksa Batak.
- Korektori: Veljko Mašulović, Aleksandar Šoša.
- Libera: Vukašin Ristić i Stefan Negić.
- Blokeri: Aleksandar Nedeljković, Nemanja Mašulović, Aleksandar Stefanović, Stefan Kokeza.
- Primači: Pavle Perić, Nikola Brborić, Vuk Kulpinac, Lazar Marinović.
DRUGI TURNIR LIGE NACIJA ZA ODBOJKAŠE
Sreda
- 13.30: Srbija – Japan
Petak
- 20.30: Srbija – Kuba
Subota
- 20.30: Francuska – Srbija
Nedelja
- 20.30: Srbija – Amerika
BONUS VIDEO:
Ostavite komentar