Sport > Ostali sportovi

ORLOVI PONOVO POLEĆU! Rivali teži nego na prvom turniru - evo šta čeka odbojkaše Srbije

Autor: K1info

24/06/2026 > 11:48

podeli vest:

ORLOVI PONOVO POLEĆU! Rivali teži nego na prvom turniru - evo šta čeka odbojkaše Srbije
Foto: ossrb


Skor 3-1 na prvom turniru Lige nacija za odbojkaše Srbije je bio pokazatelj da su na pravom putu. Pobedili su Argentinu, Belgiju i Bugarsku, a izgubili od Brazila. Poslednji trijumf u nizu zabeležili su protiv Bugara, koji su vicešampioni sveta.

Posle takvog starta sigurno da i drugi turnir dočekuju sa velikim entuzijazmom i samouzdanjem. Istina, u Orleanu ih čekaju nešto teži protivnici. Dve ekipe koje su trenutno prvi vrhu tabele, kao i dve koje su pri dnu – ali njihova pozicija nikoga ne može da zavara…

Danas od 13.30 časova rival im je Japan. Četvrtak je dan pauze, a onda u petak izlaze na megdan Kubi. U subotu ih čeka duel sa Francuskom, a u nedelju sa Amerikom.

Selektor George Krecu je na put poveo 14 igrača. Na njegovom spisku se trenutno nalaze sledeća imena:

  • Dizači: Vuk Todorović i Aleksa Batak.
  • Korektori: Veljko Mašulović, Aleksandar Šoša.
  • Libera: Vukašin Ristić i Stefan Negić.
  • Blokeri: Aleksandar Nedeljković, Nemanja Mašulović, Aleksandar Stefanović, Stefan Kokeza.
  • Primači: Pavle Perić, Nikola Brborić, Vuk Kulpinac, Lazar Marinović.

DRUGI TURNIR LIGE NACIJA ZA ODBOJKAŠE

Sreda

  • 13.30: Srbija – Japan

Petak

  • 20.30: Srbija – Kuba

Subota

  • 20.30: Francuska – Srbija

Nedelja

  • 20.30: Srbija – Amerika

BONUS VIDEO:

Ostavite komentar