Partizan uz DOSTA muke savladao Albu u Berlinu!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Albe u Berlinu 94:83 u 33. kolu Evrolige.

04/04/2024 > 20:26

Partizan sad ima skor 15-18 i ostao je u trci za plasman u plej-in.

Šampion ABA lige i dalje ne zavisi samo od sebe, pa mu ni pobeda u poslednjem kolu kod kuće nad Valensijom neće garantovati 10. mesto ako Efes pobedi oba preostala meča, a Baskonija jedan. Alba ima skor 5-28 i okončaće sezonu kao poslednjeplasirana ekipa Evrolige.

Već posle prve deonice Partizan je imao plus devet (23:14). U drugoj četvrtini zablistao je Džejms Naneli koji je u tom periodu dao čak 11 poena i tako pomogao Partizanu da na poluvreme ode sa plus 13 (47:34).

Na početku treće deonice Alba je prišla na minus šest (43:49 i 48:54), ali je Partizan odbio taj napad domaćina i sa dvocifrenom prednošću (72:62) ušao u poslednjih 10 minuta. Tri minuta i 18 sekundi pre kraja posle trojke Džejmsa Nanelija Partizan je poveo 84:72 i tako prelomio utakmicu.

Beogradski klub je ka pobedi predvodio Naneli sa 19 poena, Kevin Panter i Pi Džej Doužer su dali po 15, Zek Ledej 14, a Aleksa Avramović 11.

Johanes Timan je bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 20 poena, Met Tomas je dao 16, 14 Sterling Braun, a 11 Jani Vecel.

Partizan u poslednjem kolu dočekuje Valensiju.

1. četvrtina:

Čekalo se skoro dva minuta na prve poene u meču, a postiže ih Zek Ledej koji upisuje svoju prvu trojku na meču. Frenk Kaminski postiže svoje prve poene i sada Partizan vodi 5:0. Partizan je bolje ušao u meč, sada vodi 9:2 nakon što je Pi Džej Doužer pogodio sa poludistance. Met Tomas je pogodio jedan izgrađen šut sa poludistance, zatim je ukrao loptu i poentirao u kontri, tako da se Alba približila na 11:8. Sterling Braun vezuje nekoliko poena i sada je Alba izjednačila na 15:15. Crno-beli prave seriju 5-0 i u poslednji minut se ulazi sa 20:15 za beogradski tim. Aleksa Avramović pogađa trojku i povećava prednost na 23:15.

2. četvrtina:

Kris Kumađe se odlično snalazi pod košem i pogađa za dva poena i smanjuje na 23:17. Partizan je ponovo otišao na osam poena prednosti, 28:20 je, ali je Željko Obradović zatražio tajm-aut nezadovoljan kako njegov tim izgleda u napadu. Partizan je zaigrao dosta bolje u napadu, ali u odbrani i dalje ne uspevaju da zaustave skok igrača Albe. Aleksa Avramović krade loptu, zakucava u kontri i Partizan odlazi na 36:29. Partizan ulazi u seriju 6-0, odlaze na 42:29 i Izrael Gonzales je zatražio tajm-aut. Džejms Naneli pogađa trojku, ali na drugoj strani Šnajder Bin vraća trojku i Željko Obradović traži tajm-aut vidno nezadovoljan odbranom koju igraju crno-beli. U poslednji minut prvog poluvremena se ulazi rezultatom 47:32 za beogradski tim. Na kraju prvog poluvremena rezultat je 47:34 za Partizan.

3. četvrtina:

Alba otvara drugo poluvreme svojim poenima i smanjuje na 47:36. Aleksa Avramović na drugoj strani pogađa za 49:36. Alba pravi mini seriju, smanjuje na 49:41 i Željko Obradović traži tajm-aut. Nemački tim je zaigrao neuporedivo bolje nego u prvom poluvremenu, prilaze na 56:50 i deluje kao da su u velikom naletu. Uspevaju Pi Džej Doužer i Frenk Kaminski da pogode svoje šuteve i Partizan je otišao na 62:55. Alen Smailagić postaje ključan igrač za Partizan u ovoj četvrtini, vezao je nekoliko poena i sjajnih odbrana i Partizan odlazi na 69:59 na minut pre kraja treće četvrtine. Treća četvrtina završava rezultatom 72:62 za Partizan.

4. četvrtina:

Skoro dva minuta se čekalo na prve poene u poslednjoj četvrtini. Bruno Kaboklo pravi jedan nesmotren faul u napadu koji je okarakterisan kao nesportski, tako da je Alba ubacila pet poena iz te situacije i došla na 72:67. Ponovo je nemački tim zaigrao bolje i prilaze na 73:69. Anđušić i Naneli pogađaju svoje šuteve, ali na drugoj strani Met Tomas pogađa trojku i sada je rezultat 77:72. Kevin Panter vezuje četiri poena, a na to se nadovezao Džejms Naneli svojom trojkom i odlazi beogradski klub na 84:74. U poslednji minut se ulazi rezultatom 90:81 za Partizan. Kraj meča! Partizan odnosi pobedu rezultatom 94:83.