KATASTROFA Zvezde u Madridu! Crveno-beli VODILI 16 razlike, pa na kraju IZGUBILI od Reala!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Real Madrida 101:94 u 32. kolu Evrolige.

29/03/2024 > 20:24

Prvoplasirani Real sad ima skor 26-6, dok Zvezda sa skorom 11-21 dva kola pre kraja zna da će sigurno sezonu okončati na 16. mestu jer ima slabiji međusobni skor sa Bajernom.

Obe ekipe su bile značajno oslabljene u večerašnjem duelu. Real je u meč ušao bez Fakunda Kampaca, Vensana Poarijea i Gabrijela Deka, a Crvena zvezda bez Miloša Teodosića, Nikole Topića, Jaga dos Santosa i Treja Tompkinsa.

Real je u finišu prve deonice imao plus sedam (20:13), ali se Zvezda vratila serijom 10:0. Na poluvreme se otišlo rezultatom 47:44 u korist šampiona Srbije.

Zvezda je na startu treće deonice stekla dvocifrenu prednost, a u 26. minutu imala maksimalnih plus 16 (70:54).

Usledila je serija Reala koji je smanjio minus na samo minus tri na kraju treće deonice (72:75). Pet minuta i 14 sekundi pre kraja Zvezda je imala plus sedam (84:77), ali je Real poveo 86:85 na 3.41 pre kraja utakmice.

Zvezda je imala plus četiri (93:89) na 2.10 do kraja, ali posle trojke Marija Hezonje Real 31 sekund pre kraja poveo 96:93. Usledila je promašena trojka najefikasnijeg igrača Zvezde Nemanje Nedovića, pa jedno iskorišćeno slobodno bacanje Džanana Muse za 97:93 na 23 sekunde pre kraja.

Zatim je Nedović 19 sekundi pre kraja pogodio jedno od dva bacanja za 94:97, ali je do kraja Real rutinski sačuvao prednost i uvećao je na konačnih plus sedam.

Musa je dao 30 poena za Real, Hezonja 20, Geršon Jabusele 16, a Valter Tavares 11.

Zvezdu je predvodio fenomenalni Nedović sa 30 poena (7/11 dvojke, 4/7 trojke, 4/5 slobodna bacanja), a pratio ga je bivši igrač Reala Adam Hanga sa 22, po devet su dali Džavonte Smart i Dalibor Ilić.

Zvezda će u narednom kolu, u četvrtak, ugostiti Olimpijakos.

1. četvrtina:

Rokas Gedraitis je otvorio ovaj meč svojim poenima iz kontra napada, tako da Zvezda vodi 2:0 u Madridu. Džanan Musa je pogodio jednu daleku trojku za vođstvo Reala, ali je odmah u sledećem napadu Dalibor Ilić snažno zakucao i vratio prednost na stranu crveno-belih i sada je rezultat 4:3. Adam Hanga je pogodio dva slobodna bacanja za 6:3, ali je ponovo Džanan Musa pogodio jedan težak šut za 6:5. Crvena zvezda pravi jednu mini-seriju od 4-0 i sada vode sa 10:5. Ovaj put igrači Reala prave seriju od 6-0 kao odgovor i sada vode sa 11:10. Nakon televizijskog tajm-auta ekipa Reala je zaigrala mnogo bolje i dva minuta pre kraja prve četvrtine vode sa 20:13. Crvena zvezda sjajno odgovara i u poslednji minut se ulazi sa 21:20 za Crvenu zvezdu!

2. četvrtina:

Nemanja Nedović pogađa jedan izuzetno težak šut i povećava vođstvo Zvezde na 23:20. Nemanja Nedović je uspeo da iznudi dva slobodna bacanja, zatim da pogodi oba, ali je na drugoj strani Mario Hezonja pogodio novu trojku i doneo izjednačenje 25:25. Rudi Fernande pogađa novu trojku za Real, zatim je Geršon Jabusele pogodio uz faul i sada madriđani vode 35:29 tako da je klupa Zvezde zatražila tajm-aut. Nakon tajm-auta Zvezda je zaigrala mnogo bolje, pravi seriju 9-0 i sada vodi 38:35 tako da je klupa Reala zatražila tajm-aut. U poslednji minut se ulazi rezultatom 44:42 za Crvenu zvezdu. Na poluvreme se odlazi rezultatom 47:44 za Crvenu zvezdu!

3. četvrtina:

Oba tima su poentirala na startu drugog poluvremena, tako da je 50:46 za Crvenu zvezdu. Crveno-beli na krilima Nemanje Nedovića dolazi do svoje najveće prednosti! Zvezda vodi 55:48! Adam Hanga pogađa jedan lep flouter, beogradski tim odlazi na 59:49 i klupa Reala je prinuđena da zatraži tajm-aut! Džavonte Smart pogađa slobodna bacanja, zatim Adam Hanga pogađa trojku i Zvezda odlazi na velikih 66:52 na nešto manje od pet minuta do kraja treće četvrtine. Dejan Davidovac zakucava u kontri i dodatno povećava prednost na 70:54. Real je nakon tajm-auta napravio seriju 12-0 i smanjuje zaostatak na 70:67. Nemanja Nedović prekida ovu seriju Reala i pogađa uz faul, tako da je rezultat 73:67. Treća četvrtina završava rezultatom 75:72.

4. četvrtina:

Serhio Rogrigez pogađa trojku za izjednačenje, ali na drugoj strani odmah uzvraća Nemanja Nedović i vraća prednost na stranu Crvene zvezde, sada je 78:75. Crvene zvezda pravi seriju od 7-0 i sada vode 82:75. Ekipa Reala je preko Geršona Jabuselea uspela da se približi Zvezdi na 85:82. Džanan Musa pogađa trojku uz faul Branka Lazića i sada će Real imati priliku da povede ukoliko Musa pogodi dodatno slobodno bacanje. Adam Hanga je fauliran tako da će imati priliku da vrati Zvezdu u vođstvo ako pogodi obe slobodna bacanja. Adam Hanga je pogodio slobodna bacanja i na to pogodio trojku u sledećem napadu, tako da Zvezda vodi 93:92. Mario Hezonja je presekao jednu loptu Adama Hange, zakucao u kontri i deluje kao da će Real ipak na kraju odneti pobedu u ovom meču. Kraj meča! Real odnosu pobedu 101:94.