Partizan se držao do POSLEDNJE četvrtine, pa se POTPUNO RASPAO! Barselona UBEDLJIVO slavila!

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju od ekipe Barselone rezultatom 94:76 u okviru 29. kola Evrolige

14/03/2024 > 20:17

Barselona sad ima skor 20-9, a Partizan 13-16.

Partizan je odlično otvorio meč i poveo 16:9, ali je Barselona prvu deonicu okončala vođstvom od pet poena razlike (29:24).

Na poluvremenu je bilo samo plus tri za Barselonu (51:48), ali je sredinom treće četvrtine domaćin imao ogromnih plus 15 (67:52). Usledila je serija Partizana 6:0 poenima Zeka Ledeja.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa plus šest za Barselonu (74:68). Domaćin je prelomio meč kad je u 35. minutu poveo 84:70.

Nikolas Laprovitola je predvodio Barselonu sa 17 poena, 15 je dao Vili Ernangomez, Rokas Jokubaitis 13, Džabari Parker 12, a Nikola Kalinić devet (1/1 dvojke, 2/2 trojke, 1/2 bacanja).

Aleksa Avramović je bio najefikasniji u Partizanu sa 27 poena, Zek Ledej je dao 16.

U narednom kolu, sledećeg utorka, Partizan dočekuje Baskoniju, koja je večeras kod kuće savladala Olimpiju rezultatom 88:73.

1. četvrtina:

Partizan otvara utakmicu poenima svojih igrača i vodi 2:0. Zek Ledej je fauliran pri šutu i pogađa oba slobodna bacanja. Aleksa Avramović uzima jednu loptu i istrčava kontru uz polaganje, tako da Partizan vodi 6:0. Partizan odlazi na 14:9 i Rodžer Grimau je odlučio da zatraži tajm-aut. Frenk Kaminski je postigao prve poene u meču i prve poene posle tajm-auta, ali je odmah odgovorio Jan Veseli na drugoj strani. Rokas Jokubaitis pogađa trojku i Barselona prilazi na 16:14. Partizan je otišao na 20:19 preko Zeka Ledeja, ali će Riki Rubio imati priliku da vrati ekipu Barselone u vođstvo preko slobodnih bacanja. Barselona preko minijature Riki Rubija dolazi do prednosti 25:24. Prva četvrtina završava rezultatom 29:24 za Barselonu.

2. četvrtina:

Vili Ernangomez pogađa uz faul i Barselona odlazi na 32:24. Partizan preko Ledeja i Avramovića dolazi na 32:28, ali Riki Rubio ponovo jednim sjajnim pasom pronalazi svog saigrača koji lako zakucava i Barsa odlazi na 34:28. Aleks Abrines pogađa jednu daleku trojku i sada je prednost Katalonaca narasla na 37:28. Partizan prilazi na 38:36 i klupa Barselona je zatražila tajm-aut. Aleksa Avramović pogađa treću trojku u ovom meču i crno-beli prilaze na 44:43. Barselona odgovara sa brzih 5-0 i odlaze na 49:43. Na poluvreme se odlazi rezultatom 51:48.

3. četvrtina:

Nikola Kalinić pogađa trojku i otvara svojim poenima drugo poluvreme. Barselona preko Vili Ernangomeza odlazi na 58:52. Nikola Kalinić pogađa još jednu trojku, na to trojku dodaje i Džabari Parker tako da Barselona odlazi na 64:52 i klupa Partizana je prinuđena da zatraži tajm-aut. Zek Ledej ulazi u neverovatnu seriju, vezuje sam šest poena, Partizan prilazi na 67:58 i klupa Barselone je zatražila tajm-aut. Tomaš Satoranski i Nikolas Laprovitola drže Barselonu u prednosti od devet poena, sada je 74:65. Treća četvrtina završava rezultatom 74:68.

4. četvrtina:

Vili Ernangomez vezuje četiri poena, klupa Partizana momentalno traži tajm-aut. Aleks Abrines pogađa trojku i Barselona odlazi na velikih 81:70. Barselona igra sjajno, dok je sa druge strane Partizan postigao samo četiri poena u poslednjoj četvrtini. Nikolas Laprovitola i Rokas Jokubaitis donose poene Barseloni, Katalonci odlaze na 90:72 i deluje kao da će Partizan izgubiti ogromnom razlikom u ovom meču. Na kraju konačan rezultat je 94:76 za Barselonu.