Jokić nastavlja da dominira u NBA ligi! Novi tripl dabl i sve je bliži i trećoj MVP nagradi!

Nikola Jokić sjajnom partijom srušio Karija i Golden Stejt

26/02/2024 > 12:11

Prethodne večeri u najjačoj ligi sveta odigrano je osam utakmica. Na parketima bila su tri srpska košarkaša!

Košarkaši Denvera pobedili su u gostima ekipu Golden Stejta rezultatom 119:103. U pobedničkom timu briljirao je srpski košarkaš Nikola Jokić, koji je na meču u San Francisku ostvario 139. tripl-dabl u karijeri, a 123. u regularnom toku sezone u NBA ligi!

On je za 37 minuta na terenu postigao 32 poena i imao 16 skokova i 16 asistencija. Ovo je bio treći uzastopni tripl-dabl srpskog košarkaša, a 18. od početka sezone. Jokić je na meču sa Golden Stejtom imao i četiri osvojene lopte, jednu blokadu i dve izgubljene lopte. Džamal Marej je postigao 27 poena za Denver, dok je Aron Gordon ubacio 17. Kod domaćih, najefikasniji je bio Klej Tompson sa 23 poena, dok je Stef Kari dodao 20, a Džonatan Kaminga 19.

Atlanta je ostvarila veoma bitnu pobedu na svom terenu, pošto je bila bolja od ekipe Orlanda rezultatom 109:92. U pobedničkom timu istakao se Dežonte Marej sa 25 poena, 11 asistencija i devet skokova, dok je Džejlen Džonson dodao 21 poen uz 10 uhvaćenih lopti. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović proveo je na terenu nešto više od 35 minuta, a za to vreme imao je učinak od 17 poena, pet skokova i tri asistencije. Kod gostiju, najbolji je bio Franc Vagner sa 19 poena, dok je Vendel Karter dodao 18.

Šarlot Hornetsi takođe nastavljaju sa odličnim rezultatima! Oni su slavili na gotovanju protiv Portlanda rezultatom 93:80. Najefikasniji u ekipi iz Šarlota bio je Nik Ričards sa 21 poenom i 10 skokova. Majls Bridžis je postigao 18 poena i imao 10 uhvaćenih lopti, dok je Brendon Miler ubacio 17 poena. Vasilije Micić je igrao nešto više od 24 minuta za Hornetse, a za to vreme postigao je 11 poena i imao sedam asistencija i po dva skoka i ukradene lopte! U timu Portlanda istakao se Deandre Ejton sa 26 poena i 19 skokova.