ZVEZDA RUTINSKI U POLUFINALU PROTIV ČAČKA ZA NOVO FINALE!

Na programu su polufinalni mečevi kupa Srbije

16/02/2024 > 16:31

Košarkaši Crvene zvezde prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja kupa Radivoja Koraća! Crveno beli su sa 87:52 savladali Čačak 94.

Posle neizvesne prve četvrtine, u preostale tri pitao se samo jedan tim koji će u subotu braniti trofej osvojen prošle godine!

Najefikasniji pojedinac utakmice bio je Luka Mitrović sa 15 poena, Dalibor Ilić je dodao 13. Kod Čačka jedini dvocifreni bio je Stefan Lakić sa 11 poena. Treba napomenuti da su i za jedne i za druge debitovali i juniori. Andrej Kostić je zabeležio 6 poena za Zvezdu, dok se u listu strelaca upisao i Jakov Tatić u dresu čačanskog tima.

Od 21 čas igra se drugo polufinle u kojem se sastaju Partizan i Vojvodina

UŽIVO

1. ČETVRTINA

Čačak 94 je dosta bolje ušao u meč, i za sada posle pet minuta igre vodi sa 7:3! Jedini koš za Zvezdu postigao je Nedović, sa druge strane Dodić ima 4 poena

Gedraitis je konačno postigao neke poene za crveno bele sa linije slobodnih bacanja. 7:5 je trenutno rezultat

Miloš Teodosić je ušao na parket! Kao i Branko Lazić i odmah je Teo pogodio trojku za 13:11!

Ipak Puliam na drugoj strani pogađa za +4

Kraj 1/4 Čačak 94 15:15 Crvena zvezda. Crveno beli su ipak dobro finiširali četvrtinu i sjajnom asistencijom Teodosića za Ilića došli do nerešenog rezultata. Čačak igra zaista sjajnu odbranu za sada, i videćemo koliko će biti konkurentni.

2. ČETVRTINA

Prvi napad u nastavku ima Čačak 94.

Pešaković jako lepo poentira, sa druge strane Zvezda gubi loptu

Prelep potez sada Lakića, i čačani ponovo imaju +4

Luka Mitrović vraća prednost na stranu Zvezde sa dva puta košem uz faul. 21:19 je rezultat, tajm aut Čačak

Dosta promađaja crveno belih van linije 6.75. Napad ima Čačak 94 pri rezultatu 23:21 za Zvezdu.

Dodić je poentirao za ponovo nerešen rezultat.

Pogađa Jago za vođstvo 25:23, a Branko Lazić je trenutno na 0/4 za tri

I konačno trojka za Zvezdu, Jago Dos Santos je pogađa za najvećih +9! Tajm aut Čačak na 55 sekundi do kraja 2/4

I Davidovac postiže trojku! Sada je to već osetnijih 12 poena prednosti za tim Janisa Sferopulosa.

KRAJ 2/4 CRVENA ZVEZDA 35:23 ČAČAK 944

3. ČETVTINA

Prvi napad je za Crvenu zvezdu. Trojka Dejana Davidovca i već je +15

Nemanja Nedović vezuje 6 poena i deluje da je Zvezda prelomila protivnika. 45:24 je za crveno bele

Crvena zvezda samo povećava prednost. Luka Mitrović pogađa za 62:35

Dominantna je bila Zvezda i u trećoj četvrtinni, ovu deonicu crveno beli su rešili sa čak 29:14! Ostaje još poslednjuh deset minuta da se igra.

4. ČETVRTINA

Trojkom Hange počinje poslednja deonica. +30!

Dalibor Ilić i Luka Mitrović zakucavaju za +34. A priliku da debituje u crven belom dresu dobio je mladi Andrej Kostić, momak koji je rođen 2006. godine

Evo konačno dva dobra napada Čačka koji ima 2/14 za tri poena na današnjem meču. 73:42 je rezultat

Prvi poeni Kostića za 79:47

Potom sjajan step bek! Trojka mladog Kostića za 82:48

I član juniorkog tima Čačka Jakov Tatić se upisao u listu strelaca!