Sport > Košarka

Zvezda FURIOZNOM igrom LAKO pobedila Zadar u Beogradu!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Zadra u Beogradu rezultatom 93:54 u okviru 20. kola ABA lige.

Autor: Đorđe Gvero

11/02/2024 > 20:51

Košarkaši Crvene zvezde prilično lako su pobedili ekipu Zadra sa čak 39 razlike (93:54).

Crveno-beli su utakmicu maltene rešili u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 31:19 i nakon toga ekipa Zadra nije uspela nikako da se približi domaćinu.

Na poluvreme se otišlo sa ubedljivih 53:22 i tada se već postavljalo samo pitanje kolikom razlikom će beogradski tim završiti utakmicu.

Do kraja meča crveno-beli su tu prednost samo povećavali, a najveća prednost u meču je iznosila čak 42 poena u korist Crvene zvezde.

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji su bili Džavonte Smart sa 15 poena, Jago Dos Santos sa 13 i Džoel Bolomboj sa 11 poena, dok se u poraženoj ekipi istakao Luka Božić sa 16 poena, a jedini ga je pratio Lovro Mazalin sa 11 poena.

Crveno-beli su trenutno prvi na tabeli sa 17 pobeda i tri poraza, dok su Zadrani trenutno peti sa skorom od 11 pobeda i devet poraza.