Kraj meča! EPSKI PREOKRET Partizana i POBEDA posle ZAOSTATKA od 24 POENA!

Košarkaši Partizana se u 21. kolu Evrolige sastaju sa Makabijem iz Tel Aviva u 20.30h

12/01/2024 > 20:12

Izabranici Željka Obradovića imaju skor 10-10, ali i dva poraza u nizu koji će pokušati da prekinu večeras. Na drugoj strani Makabi je na skoru od 12-8.

Tok meča možete pratiti uživo na našem portalu!

1. četvrtina:

Partizan je dosta loše otvorio meč, protok lopte je bio slab, nije bilo uigrane akcije i Makabi je to kaznio brzom serijom od 5-0, tako da je Željko Obradović bio primoran da odmah zatraži tajm-aut. Makabi vodi 11:0 na startu, Partizan nikako ne uspeva da pronađe ritam u napadu. Makabi odlazi na 14:0 i sada je Partizan u velikim problemima. Uspevaju crno-beli da postignu koš posle više od pet minuta igre, ali je Makabi i dalje u velikoj prednosti 23:5. Prva četvrtina završava rezultatom 29:11.

2. četvrtina:

Makabi otvara drugu četvrtinu serijom 5-0 i sada je Partizan već u ogromnom zaostatku. Deluje kao da je samo Pi-Džej Doužer raspoložen u ekipi Partizana, on je dao 10 od Partizanovih 15 poena, dok je Makabi već dao 39 poena. Džejms Naneli pogađa trojku i Partizan smanjuje na 39:20. Doužer smanjuje na 42:23 sa linije penala. Bruno Kaboklo i Džejms Naneli su doneli preko potrebnu energiju u ovim trenucima i Partizan smanjuje na 44:29. Na poluvreme se odlazi rezultatom 52:36 za Makabi.

3. četvrtina:

Partizan je konačno uspeo da dođe do poena na startu četvrtine, smanjuje prednost Makabija na 14 poena. Vejd Boldvin pogađa jedan težak step bek šut i vraća prednost od 16 poena na stranu Izraelaca. Partizan mini serijom spušta na 56:46 i imaće priliku da razliku spusti na jednocifrenu. Džejms Naneli pravi mini seriju i Partizan prilazi na 56:51! Dosuđena je nesportska lična greška Naneliju, tako da su igrači Makabija pogodili dva bacanja, a nakon toga realizovali i napad i otišli na 60:51. Naneli i Ledej donose prevagu, pogađaju i Partizan izjednačava! 60:60! Bruno Kaboklo pogađa dva slobodna bacanja za 64:64. Zek Ledej zakucava u kontri pod faulom i pogađa dodatno slobodno bacanje! 67:67 na kraju 3/4.

4. četvrtina:

Džejms Naneli je dobio još jednu nesportsku grešku i izbačen je sa utakmice! Alen Smailagić pogađa trojku preko Džoša Niba! Vodi Partizan 75:69! Roman Sorkin je zakucao u kontri, ali su na drugoj strani Doužer i Panter pogodili za tri, odnosno za dva poena i Partizan vodi 80:71. Pi-Džej Doužer se sada raspucao i pogodio je dva šuta sa poludistance, Partizan vodi 84:77. Zek Ledej će imati slobodna bacanja da po svemu sudeći stavi tačku na ovaj meč. Kraj meča! Partizan pobeđuje 88:79