Kaminski u DRAMATIČNOJ završnici promašio šut za POBEDU Partizana

Košarkaši beogradskog Partizana izgubili su od Virtusa iz Bolonje rezultatom 75:77 u 17. kolu Evrolige.

28/12/2023 > 22:09

Utakmica je imala humanitarnu uvertiru, više od 10 hiljada plišanih igračaka zasulo je parket Arene, a jedna kompanija će za svaku ubačenu igračku donirati po 1.000 dinara za socijalno ugroženu decu.

Domaćin je loše otvorio utakmicu, pa su gosti imali plus 11 (21:10) u finišu prve deonice koja je okončana 23:18 za Virtus. Gosti iz Bolonje su sredinom treće deonice imali plus devet (34:25). Na poluvremenu je bilo 41:36 za Virtus.

Na startu drugog poluvremena Partizan nije iskoristio prva četiri napada, pa je Virtus opet stekao dvocifrenu prednost (49:36). Nošen fenomenalnom podrškom sa tribina Partizan se vratio u meč serijom 9:0.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa 60:55 za goste. Partizan je kod vođstva gostiju 69:68 imao napad da povede, ali se u poslednja dva ipo minuta ušlo sa 73:68 za Virtus.

Partizan je 71 sekundi pre kraja prišao na 72:73, a Frenk Kaminski je promašio šut za tri za pobedu uz zvuk sirene.

Najefikasniji u Partizanu bio je Džejms Naneli sa 19 poena, dok je najefikasniji u ekipi Virtusa bio Ife Lundberg sa 16 poena.

U narednom kolu, već u utorak, Partizan dočekuje Asvel, dok ekipa Virtusa dočekuje Bajern iz Minhena.