IVANOVIĆ vratio ŽOCU sa kamatom: Baskonija KROZ DRAMU do pobede nad Partizanom

Puleni Željka Obradovića neshvatljivim padom izgubili skoro dobijeni meč

03/11/2023 > 22:40

Košarkaši Baskonije, koju sa klupe predvodi doskorašnji trener Crvene zvezde Duško Ivanović, igraju protiv Partizana u Evroligi.

Prvo poluvreme rešila je Baskonija u svoju korist.

Od samog starta meča imali smo rezultatsku klackalicu. Domaća ekipa je uglavnom bila u blagom vođstvu, ali su gosti svaki put topili prednost.

Tako da je u prvoj četvrtini viđen egal 23:23.

Drugu četvrtinu gosti su otvorili serijom 6:0, a najviše zahvlajujući sjajnom Vukčeviću.

Međutim, sredinom druge deonice došlo je do neshvatljivog pada pa je Baskonija napravila seriju od lak 15:0.

Na poluvreme se otišlo prednošću domaćih  48:42.

Drugo poluvreme otvorili su crno-beli mnogo bolje. Konačno su uhvatili svoj ritam, pa su istopili prednost Baskonije i došli na +5.

Imali su gosti u u jednom trenutku, pred sam kraj treće četvrtine i plus 8.

Ipak, Baskonija je uspela da u poslednjem minutu smanji serijom od 5:0.

U psolednju deonicu ušlo se izjednačeno.

Partizan je držao prednost na svojoj strani, a rezultatska klackalica viđena je tokom cele četvrte četvrtine

Drama je bila i u psolednjih 60 sekundi.

Vodila je Baskonija, ali je Partizan uspeo da izjednači, a onda i da povede pola koša.

Međutim, uspela je Baskonija poenima na kraju da dođe do važnog trijumfa 84:83.