Ovo stvarno NIJE NORMALNO: Srbija imala i +16, ali su na kraju SUDIJE I ITALIJA bili jači

Srbija je izgubila dobijenu utakmicu, kao i uvek - pre svega sopstvenim greškama, ali i uz obilatu pomoć sudija

01/09/2023 > 10:01

Reprezentacija zbog koje smo ostali bez plasmana na Olimpijske igre, ali i koja nas je koštala završnice na EP, bila je prvi rival Srbije u drugoj fazi Mundobasketa.

KRAJ

78:76, pobeda Italije

Četvrta četvrtina:

Stefan Jović promašuje trojku za pobedu

50 sekundi do kraja, trojka Guduriča za -4

39. minut - Slobodna bacanja za Davidovca i oba je promašio.

39. minut - Pešić izvodi Bogradnovića, na dva minuta do kraja utakmnice.Sudije pomažu Italijanima, Davidovac je skinuo loptu s obruča, ali sudije priznaju poene..71:76

38. minut - Bogradnović pogađa sa linije slobodnih bacanja 71:74

37. minut - Trojka i Severinija, sada već sve ubacuju Italijani 67:72

36. minut - Nikola Milutinov je pogodio prvo a promašio drugo slobodno bacanje 65:67

35. minut: 65:70 - Italijani ne staju! Fontekio je pogodio za tri, potom i Spisu i Italijani su se odlepili na 3 razlike.

33. minut - Igra se koš za koš - Italijani ne dozvoljavaju Srbiji da se odvoji. Na poene Dobrića odgovara Pajola, a šut Bogdana Bogdanovića za tri (1/10) je nešto što posebno indisponira u ovim trenucima.

31. minut - Datome pogađa iz veoma teške pozicije 62:61

KRAJ TREĆE ČETVRTINE:

Srbija vodi 62:59

Treća četvrtina

30. muint - Neverovatno je kako je Srbija ispustila +16. Fontekio je napravio seriju od 7:0, potom je Datome vezao 8 poena i Azuri su se vratili potpuno u igru i imaju -3 pred poslednju četvrtinu.

29. minut - Ponovo Fontekio pogađa trojku, on je sa 20 poena ubedljivo najefikasniji u timu Italije 60:49

27. minut - Trojka! Srbija vodi +16 nakon nove trojke Nikole Jovića.

26. minut - Fontekio sada prekida sjajnu seriju Orlova 55:44

22. minut:  Čvrsto je počela treća četvrtina, obe ekipe su stegle odbrane. Jedini poen postigao je dobrić sa linije penala. Potom je Milutinov bio uspešan pod košem u nekoliko navrata sa Stefanom Jovićem u pik en rolu i Srbija se odlepila na osam poena prednosti. Potom je iz kontre zakucao Dobrić iz kontre za +10.

21. minut - Ognjen Dobrić je pogodio jedno slobodno bacanje 43:40

KRAJ DRUGE ČETVRTINE: 42:40 vodi Srbija

Druga četvrtina:

Trojka Bogdanovića dve stotnike pre kraja!  Srbija vodi!

19. minut - Sjajan solo prodor Gudurića 35:38

18. minut - Lopta je uz dosta sreće do Melija koji nije imao većih problema 33:38

17. minut - Bogdan se prošetao kroz protivnički reket i lako položio loptu u protivnički koš 33:35

15. minut: Vraćaju Azuri vođstvo, posle trojke Simonea Fontekija, koji je upisao 9 poena, a prethodno je on i završavao na liniji penala. 31:32

15. minut - Ponovo Aleksa Avramović poentira u kontri! Mnogo bolja igra Orlova u drugoj deonici 31:26

14. minut - Ušla je još jedna!!! Ovog puta, Marinković je precizan 29:25

13. minut - Veoma bitnu trojku za Orlove postigao je Aleksa Avramović, Srbija konačno vodi 26:25

12. minut - Treću trojku za našu selekciju na današnjem meču postiže Dejan Davidovac 22:25

11. minut - Pajola je siguran sa linije za slobodna bacanja 19:25

Završena je prva četvrtina

10. minut - Ognjen Dobrić je pogodio dva slobodna bacanja 17:23

9. minut - Marko Gudurić je pogodio trojku, ali onda Spisu na drugoj strani uzvraća istom merom 15:23

8. minut - Još jedna trojka za Italijane... Meli je ovog puta bio precizan van linije 6,75 Sjajno šutiraju Italijani danas, sada je Spisu pogodio i tom prilikom ga je faulirao Stefan Jović. Imaće Spisu priliku za 3+1

7. minut - Ognjen Dobrić je pogodio veoma važnu trojku za Srbiju, i to pod faulom! Potom je uspešno realizovao i slobodno bacanje 10:16

6. minut - Snažni Milutinov se sjajno snašao u protivničkom reketu i lako poentirao 6:13

5. minut - Spisu je ostao sam na trojci, i pogodio 4:10

4. minut - Polonara je pogodio na jednoj, a potom i Bogdan Bogdan Bogdanović na drugoj strani 4:7

3. minut - Meli je sada pogodio iz veoma teške pozicije 2:3

2. minut - Meli je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 0:1 Prve poene za našu reprezentaciju postiže Bogdan Bogdanović 2:1