Sport > Košarka

Badava smo STREPELI, Srbija u ŠUTERSKOM TRENINGU PREGAZILA Južni Sudan, blistao NIKOLA JOVIĆ

Orlovi posle tri kola imaju savršen učinak i u drugu fazu Mundobasketa ulaze s "pobedom viška"

30/08/2023 > 09:41 >> 11:51

OrlovI su razbili Južnu Sudan sa 115:83 i time na najbolji mogući način najavili ono što nas čeka u nastavku SP.

A, to su pre svega mečevi protiv Italije i Dominkanske republike. Dve pobede u novoformiranoj grupi značile bi da u četvrtfinale idemo sa pozicije "jedan" i time izbegavamo Amerikance.

Nikola Jokić držao je čas košarke u Manili. Sjajni mladi košarkaš u jednom momentu bio je na 20 poena bez ijednog promašaja iz igre!

KRAJ

Srbija je pobedila Južni Sudan sa 115:83.

36. minut - Stefan Jović, pa Gudurić. Imamo sve više razigranih košarkaša i to raduje - 104:76.

34. minut - Ide trojka i Davidovca, ali i rivali su sjajni u šutu - 99:76.

32. minut - Pršti na sve strane! Marinković postiže dve trojke, Bogdanović jednu... - 96:70.

Kraj treće četvrtine, Srbija vodi sa velikih 83:65

30. minut - Opuštanje na kraju trećeg kvartala. Primamo dve trojke za 30 sekundi - 83:65.

29. minut - Tu je i Ristić, koji postiže lagane poene sa poludistance - 82:55.

28. minut - Nikola Jović pogađa novu trojku. Moćna igra Srbije u ovim mometnima - 80:52.

25. minut - Milutinov je takođe sjajan! Ima 17 poena i devet skokova - 78:48.

23. minut - Bogdan je već ubacio pet trojki. Igramo fantastično u napadu - 68:46.

22. minut - Neverovatan je Nikola Jovića! Pogađa trojku uz faul - 65:39

21. minut - Magičan potez Nikole Jovića! Trojka preko ruke u padu - 59:39.

Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME:

Srbija ima veliku razliku i odličnu šansu da dobije važan meč, ali koncentracija mora da ostane na nivou. Previše trojki dao nam je Južni Sudan. Čak 7.

Na sreću, kompemnzovali smo to odličnom igrom u napadu, posebno Jovića i Bogadnoviča.

Kraj druge četvrtine 56:39

18. minut - Neverovatno kako Sudan šutira za tri poena. Pogodili su sedam šuteva iz 12 pokušaja - 49:39.

17. minut - Dve dobre odbrane i to je materijalizovano u napadu - 49:36.

16. minut - Napad je odličan, ali primili smo previše lakih poena - 46:36.

15. minut - Trojka Sudan, laki poeni Srbije pod košem. To je scenario koji najčešće gledamo na parketu - 41:34.

14. minut - Sudan u šutu za tri ima sjajan procenat - 5 od 9. Gudurić postiže prve poene - 39:29.

13. minut - Bogdanović rešeta koš Sudana sa svih pozicija. Ponovo je razlika dvocifrena - 37:26.

13. minut - Trojke su glavno oružje našeg rivala. Postigli su dve na početku drugog kvartala i primorali Pešića da uzme minut odmora - 32:26.

12 minut -  Otvara Južni Sudan trojkom drugu deonicu, precizan je bio Kacuol. Dobro je pa Srbija odmah uzvraća, ali dvojkom, preko Marka Gudurića.

10. minut - Kraj prve četvrtine 30:20! Bogdan trojkom stavlja tačku na prvi kvartal.

-9. minut - Vezujemo šest poena. Milutinov zakucavanje i zicer, kao i Dobrić iz kontre - 27:19.

8. minut - Ovo ne sme da nam se dešava. Posle promašenog slobodno bacanja, Malauh hvata loptu u napadu i poentira - 21:19.

7. minut - Milutinov koristi sjajnu fintu i lagano dolazi do poena. Omot nam previ dosta problema na drugoj strani, ali trojka danas sjajnog Nikole Jovića nam donosi plus pet - 21:16.

6. minut - Posle tajm auta, afrička selekcija vezuje četiri poena - 16:14.

4. minut - Dobrić, Bogdanović i Jović pogađaju dvojke. Sa druge strane Sudan se oslanja na šut za tri poena - 16:10.

3. minut - Uzvraća i Sudan prvom trojkom, ali odmah i Nikola Jović pogađa za tri - 8:5.

1. minut - Milutinov odlično ulazi u meč i pokazuje da će dominirati pod obručima, a zatim i Bogdan pogađa prvu trojku - 5:0.

Srbija - Južni Sudan

(10.00, RTS 1, Sport klub 1)

Srbija: Petrušev, Jović, Bogdanović, Marinković, Dobrić, Ristić, Gudurić, Jović, Davidovac, Simanić, Avramović, Milutinov.
Južni Sudan: Madut, Omot, Džons, Maluak, Kuani, Šajok, Akuto, Deng, Kacuol, Bar, Gejbrijel, Dek.

Košarkaška reprezentacija Srbije igra treći meč grupne faze prvog dela turnira na Mundobasketu, gde će protivnik biti selekcija Južnog Sudana.

Srbija je već upisala dve pobede i eventualnom trećom bi u ogromnoj meri olakšala sebi posao u drugoj fazi takmičenja, gde bi joj bila potrebna samo jedna pobeda protiv Dominikane ili Italije za plasman u četvrtfinale.

Orlovi bi u tom slučaju imali taj "luksuz" da dožive i poraz, što se ne može reći i za Južni Sudan. Protivnik Srbije mora da dobije meč, ukoliko želi da se nađe u drugoj fazi, a opet, mogu i da se uzdaju u Kinu koja bi pobedom protiv Portorika kreirala krug ove tri ekipe, te bi koš-razlika odlučivala o tome ko će u narednu fazu.

Sigurno je da su dve ekipe koje čekaju protivnika iz ove grupe B, Italija i Dominikana, koje su još juče završile svoju grupnu fazu. Dominikana je imala skor od tri trijumfa bez poraza, dok je Italija ubeležila dve pobede i jedan poraz, i to je bilo i iznenađenje protiv Dominikane.