Tome smo se NADALI: Prva POBEDA košarkaša SRBIJE u Atini

Orlovi sutra na Akropolis kupu igraju sa Italijom

08/08/2023 > 20:52

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras selekciju Grčke rezultatom 71:64 (16:13, 23:22, 18:14, 14:15) u meču prvog kola turnira Akropolis kup u Atini.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 15 poena i sedam skokova. Nikola Milutinov je ostvario "dabl-dabl" učinak od 14 poena i 12 skokova. Marko Gudurić je ubacio 14 poena uz sedam uhvaćenih lopti. U domaćem timu najbolji je bio Nikolaos Rogkavopulos sa 19 poena, dok je Joanis Papapetru dodao 11.

Srbija će sutra od 18.45 časova igrati sa Italijom. Poslednji meč na turniru biće odigran u četvrtak, a sastaće se Grčka i Italija.

Srbija je povela 2:0 na startu meča, ali su domaći košarkaši zaigrali angažovanije i u četvrtom minutu stigli do prednosti 9:4. Srpska selekcija je serijom od 12:4 u finišu prve četvrtine ovaj deo meča rešila u svoju korist rezultatom 16:13.

Izabranici Svetislava Pešića su najveću prednost u drugoj četvrtini imali u 13. minutu kada su vodili 24:15. Grčka je boljom igrom u nastavku meča na 50 sekundi pre kraja prvog poluvremena izjednačila na 34:34, ali je usledila trojka Gudurića za 37:34. Srbija je prvih 20 minuta rešila u svoju korist rezultatom 39:35.

Gostujući košarkaši su se razigrali u trećoj četvrtini, a Srbija je u 25. minutu imala prednost od 15 poena (52:37). Srbija je u poslednji deo meča ušla sa vođstvom od 57:49.

Domaći košarkaši su u četvrtoj četvrtini zaigrali angažovanije, a u 37. minutu Grčka je izjednačila na 59:59. Međutim, srpski igrači su uspeli da odbiju nalet domaćeg tima i uspeli su na kraju da pobede rezultatom 71:64.