Šljivić i Rodić svojim golovima doneli pobedu nad IMT-om i nova tri boda Zvezdi!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali u IMT na svom terenu rezultatom 2:0 u okviru 28. kola Superlige Srbije.

03/04/2024 > 18:56

Crvena zvezda je nakon pobede još uvek na prvom mestu na tabeli sa 71. bodom, dok je IMT na 13. poziciji sa 28 bodova.

"Crveno-beli" su rano poveli golom Jovana Šljivića u 4. minutu, dok je prednost duplirao Milan Rodić u 48. minutu.

U narednom kolu Crvenu zvezdu očekuje gostovanje Radniku u Surdulici, dok ekipa IMT na svom terenu dočekuje fudbalere kruševačkog Napretka.

PRVO POLUVREME:

1' Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić"

4' GOL! Jovan Šljivić donosi prednost crveno-belima posle samo četiri minuta!

9' IMT je imao prvu priliku na meču, Kijevčanin je sjajno šutirao, ali je Glazer odlično odreagovao.

16' Crvena zvezda konstantno pritiska rivala i igra se većinom na polovini IMT-a.

18' Solidan pokušaj Uroša Spajića sa velike udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola.

22' Dobar pokušaj za igrače IMT-a, ali je ponovo Omri Glazer bio siguran.

28' Mirko Ivanić je pokušao sa velike udaljenosti, ali je udarac bio neprecizan i lopta odlazi pored stative.

33' Jovan Šljivić je uputio udarac ka golu IMT-a, ali je Knežević bez većih problema zaustavio taj udarac.

40' Zvezda je imala odličnu priliku, ali su se u kaznenom prostoru IMT-a praktično sudarili Hvang i Knežević, tako da su igrači IMT-a izbacili loptu van kaznenog prostora.

45' Kraj prvog poluvremena! Zvezda vodi 1:0 posle prvih 45 minuta.

DRUGO POLUVREME:

47' GOL! Posle samo dva minuta u drugom poluvremenu Milan Rodić postiže gol za 2:0!

54' Crvena zvezda je imala priliku, ali je golman IMT-a dobro odreagovao.

61' Zvezda je ponovo zapretila iz kornera, ali je ponovo udarac završio pored gola.

69' Katai je sjajno dodao do Ivanića, ali Ivanić nije našao dovoljno prostora u šesnaestercu IMT-a da uputi udarac ka golu.

74' Điga je uputio jedan udarac ka golu, ali je na žalost navijača crveno-belih, šut prošao pored stative.

83' Milan Rodić, strelac drugog gola, napušta igru i umesto njega ulazi Viktor Radojević.

90' Sudija je produžio utakmicu za još četiri minuta.

94' Kraj meča! Zvezda odnosi pobedu na svom terenu rezultatom 2:0.