Knežević u FINIŠU utakmice pogodio za POBEDU Zvezde u prijatejskom meču sa Zenitom!

Crvena zvezda savladala je ruski Zenit rezultatom 1:0 u prijateljskom meču na stadionu "Rajko Mitić"

23/03/2024 > 18:54

Pred 42.771 navijačem na stadionu Rajko Mitić jedini gol postigao je mladi Nikola Knežević u 82. minutu.

Prethodno, ruski tim je imao izglednije prilike, ali nije uspeo da zatrese mrežu mladog golmana crveno-belih Ivana Guteše.

Zenit je u 60. minutu praktično postigao gol, međutim glavni sudija Jovan Šegrt i njegovi asistenti nisu videli da je lopta posle udarca Aleksandra Jerohina odbijena od prečke prešla gol liniju.

Samo dva minuta kasnije Vilson Isidor pogodio je stativu.

Sjajnu šansu za Zvezdu u 73. minutu propustio je mladi Jovan Mituljikić.

Treneri Vladan Milojević i Sergej Semak izveli su najjače postave i ovom trenutku, a u nastavku šansu su dobili brojni mladi fudbaleri sa obe strane.

1' Meč je počeo i Crvena zvezda će imati prvi napad u ovom meču.

3' Delovalo je kao da Zvezda ima potencijalno dobru priliku ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i signalizirao ofsajd.

6' Biće prvi korner na meču i to za Crvenu zvezdu.

10' Prvi udarac na gol je imala ekipa Zenita i to posle kornera, ali je Guteša bez problema umirio loptu i otklonio opasnost.

16' Zenit je imao inicijativu i priliku na nekih 30ak metara od gola Crvene zvezde, ali su domaći fudbaleri uspeli to da spreče.

21' Jedna ozbiljnija prilika za ekipu Zenita, Pedro je šutirao ali je Guteša ponovo dobro reagovao.

27' Daglas Santos je uputio jedan snažan udarac ka golu Zvezde, ali je ta lopta na sreću domaćih igrača otišla daleko pored gola.

34' Još jedna odlična prilika za Zenit, ali odbrambeni igrači Crvene zvezde su uspeli da izbace loptu u korner.

37' Najbolja prilika u dosadašnjem toku meča za Crvenu zvezdu, ali je golman Keržakov bio na visini zadatka.

41' Aleksandar Katai je izveo slobodan udarac, ali ta lopta odlazi preko gola.

45' Sudija Jovan Šegrt je označio kraj prvog poluvremena!

*DRUGO POLUVREME

45' Nastavljen je meč na stadionu "Rajko Mitić".

48' Na stadionu je sada vidljivost izuzetno slaba iz razloga što su navijači napravili organozovanu koreografiju i zapalili baklje.

51' Olajinka je uputio je jedan šut ga kolu Keržakova, ali taj udarac nije bio precizan.

54' Piter Olajinka je uputio još jedan udarac, ovaj put mnogo bolje, ali lopta ni ovaj put nije išla u okvir gola.

60' Jerohin je uputio fantastičan udarac u gol Zvezde nakon centaršuta, lopta je pogodila prečku, a zatim se odbila van gola.

62' Vilson Isidor pogađa stativu! Ruski klub deluje kao da je sve bliži postizanju gola.

66' Guteša je imao sudar sa igračem Zenita u svom kaznenom prostoru, nakon čega je ostao da leži na zamlji, ali deluje da će sve biti u redu.

71' Ahmedov je bio u izglednoj prilici da dovede Zenit u vođstvo, međutim opet su odbrambeni igrači Crvene zvezde bili na visini zadatka.

73' Jovan Mituljikić je sada na drugoj strani imao stopostotnu priliku nakon fenomenanog centaršuta Kataija, ali njegov udarac glavom je otišao pored gola.

82' GOL za Crvenu zvezdu! Knežević se iskupio za promašaj u prvom poluvremenu!

86' Odlična akcija i pokušaj igrača Zenita sa nekih 20 metara, ali Guteša je opet uspeo dazaustavi taj udarac.

90' Sudija Jovan Šegrt označava kraj utakmice!