Rusija RAZMONTIRALA Srbiju 4:0 u prijateljskom meču!

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras od Rusije u Moskvi 4:0 (2:0) u prijateljskoj utakmici.

21/03/2024 > 18:03

Rusi su iskoristili prednost igrača više, nakon što je Milan Gajić u 21. minutu dobio crveni karton posle prekršaja nad Danilom Hluševičem.

Strelci za Rusiju bili su Roman Mirančuk u 22. iz penala, Maksim Osipenko u 32, Aleksej Mirančuk u 55. i Ivan Sergejev u 90+1. minutu.

Rusi su mogli i ubedljivije da slave, u finišu meča imali su stativu i prečku, kao i jedan poništen gol zbog ofsajda, ali je i Srbija propustila nekoliko prilika za pogodak.

Srpski tim naredni prijateljski meč igra u ponedeljak protiv Kipra u Larnaki.

1' Početni udarac je izveo srpski glumac Miloš Biković i meč je zvanično počeo.

2' Saša Zdjelar je dobio jedan nezgodan udarac, ali nije bilo nikave namere, tako da će sudija izreći samo usmeno upozorenje.

8' Golovin je sjajno primio loptu u kaznenom prostoru Srbije ali su odbrambeni igrači brzo reagovali i otklonili opasnost.

9' Sjajnu šansu je imao Andrija Živković sa nekih 18 metara, ali je šut bio neprecizan.

19' Penal za Rusiju! Na sve to Gajić je dobio crveni karton! Srbija do kraja meča ostaje sa igračem manje.

21' Rusija vodi 1:0! Mirančuk postiže gol sa bele tačke.

29' Pavlović je dobro centrirao, ali je golman Rusije, Safjonov pravovremeno izašao i intervenisao.

32' Rusija vodi 2:0! Osipenko je sjajno reagovao posle odbitka i prevario golmana Petrovića.

40' Neverovatna prilika za Srbiju ali je Jović šutirao direktno u golmana Safjonova.

45' Kraj prvog poluvremena!

*DRUGO POLUVREME

46' Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić su ušli u igru u drugom poluvremenu, a teren su napustili Andrija Živković i Dušan Tadić.

52' Filip Mladenović je nespretno reagovao i svom kaznenom prostoru i umalo prevario svog golmana Petrovića! Na sreću, lopta je otišla pored gola.

55' Gol! Rusija vodi 3:0! Aleksej Mirančuk povećava na tri gola prednosti.

60' Aleksandar Mitrović je pokušao sa udaljenosti od 20 metara ali je lopta otišla pored leve stative.

65' Antoan Mirančuk, strelac prvog gola, napušta igru uz velike ovacije sa tribina.

73' Luka Jović je napustio teren, a umesto njega ulazi Lazar Samardžić.

74' Sjajna prilika za reprezentaciju Rusije ali Sergejev je pogodio stativu i ostaje 3:0.

80' Sergejev je ponovo bio u prilici nakon jednog odličnog pasa, ali defanzivci Srbije su uspeli da odreaguju.

82' Zaharjan je sa preko 20 metara uputio šut na gol Srbije, ali lopta pogađa prečku i odlazi u gol aut.

91' Gol za Rusiju! Sergejev postiže pogodak za konačnih 4:0!