Zvezda DOMINIRALA pa UMALO prosula prednost! Sjajno PRVO poluvreme DOVOLJNO za pobedu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Voždovca rezultatom 2:1 u okviru 20. kola Mocartbet Lige Srbije.

10/02/2024 > 16:16

Na otvaranju prolećnog dela sezone, na "drugom debiju" Vladana Milojevića i pred 26.340 gledalaca, strelci za crveno-bele bili su Milan Rodić u devetom i Piter Olanjinka u 16, dok je pogodak za Voždovac postigao Mihajlo Nešković u 86. minutu.

Rodić je obeležio jubilej - 300 utakmica za Zvezdu.

Zvezda je i dalje druga na tabeli sa 49 bodova, bod manje od Partizana.

1' utakmica je počela, Voždovac je prvi krenuo sa centra.

9' GOL! Milan Rodić postiže rani pogodak i Zvezda vodi 1:0!

16' GOL! Olajinka postiže novi pogodak i Zvezda za manje od 20 minuta igre ima velikih 2:0!

25' Bez nekih konkretnijih šansi na obe strane. Zvezda ima povoljan rezultat, kontroliše igru maksimalno kako joj odgovara.

31' Olajinka pogađa stativu! Nakon atraktivnog driblinga uspeo je da uputi šut, ali samo je pogodio stativu.

35' Voždovac dolazi do prve ozbiljnije šanse, ali je oba puta Popović bio na visini zadatka.

41' Nova prilika za Voždovac! Pokušao je Nešković sa nekih 25 metara ali lopta je završila iznad prečke.

45' Pomoćni sudija je signalizirao da će se igrati još dva dodatna minuta u prvom poluvremenu!

47' Sudija je označio kraj prvog poluvremena!

*POLUVREME

46' Počelo je drugo poluvreme, Zvezda kreće sa centra. Na obe strane nije bilo izmena u ekipi.

48' Prva šansa u drugom poluvremenu za Zvezdu. Probao je Kanga sa preko 20 metara ali nije bio precizan

57' Olajinka je izašao jedan na jedan sa protivničkim golmanom, dodao je pas do Kange ali je Kanga poslao loptu preko gola.

62' Prve izmene u Crvenoj zvezdi, Rodić i Šljivić su izašli, ušli su Radojević i Ivanić.

72' Golman Zvezde Zoran Popović dobio je nezgodan udarac i ostao je bez svesti. Nakon intervencije lekarske ekipe, pridigao se i čini se da neće biti potrebe za izmenom,

80' Gol Šerifa Endiaja je poništen zbog prekršaja!

86' GOL za Voždovac! Nešković je strelac!

90' Sudija je produžio utakmicu za tri minuta.

93' Kraj meča! Zvezda odnosi pobedu rezultatom 2:1.