UŽIVO - K1 na stadionu u Humskoj, pobeda Partizana u derbiju!

Pratite dešavanja sa derbija kola između Partizana i Vojvodine na našem portalu

02/12/2023 > 15:01

Derbi 17. kola Superlige Srbije igra se na stadionu u Humskoj, gde Partizan od 15:30 dočekuje novosadsku Vojvodinu. Posle debakla od TSC u prošlom kolu. izabranici Igora Duljaja žele da se iskupe pobedom navijačima, ali će imati još jedan težak zadatak, jer sa istim ciljem dolaze i popularne "lale". Dešavanja sa utakmice možete pratiti ovde, a evo i postava u kojim će danas istrčati crno i crveno beli na travnati tepih stadiona Partizana:

FK Partizan: Jovanović, Stojković. Saničanin, Ilić, Antić,  Belić, Kanute, Natho, Kalulu, Zahid, Saldanja

FK Vojvodina: Carević, Lazarević, Crnomarković, Giorbelidze, Rosić, Ivanović, Zukić, Vukanović, Malbašić, Nikolić, Milosavljević

14. minut: Potencijalno nove glavobolje za Igora Duljaja. Na zagrevanju se povredio kapiten Svetozar Marković, a sada se na povredu žali i mladi Mihajli Ilić

19.minut: Velika šansa za Saldanju! Izašao je 1 na 1 sa Carević, pokušao je da ga predribla, ali je golman Vojvodine odlično reagovao i intervenisao. U nastavku podignuta je i zastavica zbog ofsajda, pa brazilac može i da odahne zbog toga...

22. minut: Najbolja šansa na meču! Sjajan napad Partizana, Zahid je odigrao za Antića koji je trebao da šutirao ka golu jer je bio u odličnoj poziciji, ali se on ipak opredelio za dodavanje ka Kalulu-u koji je bio za malo kratak. Velika šansa za crno bele! Ostaje 0:0

34. minut: Još jedna dobra šansa za domaći tim. Lepo su kombinovali Saldanja i Zahid, Norvežanin je izašao po desnoj strani 1 na 1 sa golmanom Voše, ali je Carević još jednom izašao kao pobednik

37. minut: Ponovo preti Partizan! Saldanja je uputio udarac, Carević ponovo odličan ! Biće korner za crno bele

39. minut: Zaista je neverovatno kako Partizan ne vodi... Kalulu je odlično probio po desnoj strani, sjajnim driblingom izbacio Giorbelidze-a, ali je šutirao u malu mrežu, imao je i Saldanju samog na drugoj stativi. Ostaje 0:0

45.minut: Igraće se još 5 minuta u nadoknadi prvog poluvremena

49. minut: Udarac Kanutea iz daljine, ponovo na visini zadatka Carević! Po svemu dsudeći bila je ovo poslednja pansa u prvom poluvremenu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA, PARTIZAN 0:0 VOJVODINA
Bili su crno beli dosta bolji, stvarali šanse ali ih nisu koristili. Jasna je taktika novosađana da iz kontra napada ugroze gol Partizana, ali za sada nisu imali ni jednu šansu. Na kraju bez golova posle prvog dela, videćemo šta nam donosi nastavak.

50. minut: Evo prve pretnje po gol Jovanovića. Šutirao je Kempbel koji je ušao na početku drugog poluvremena, ali je taj udarac otišao daleko pored gola.

51. minut: Još jednom prete gosti. Ovoga šuta Zukić šutira preko gola

53. minut: GOL! Sjajan pogodak Frenka Kanutea. Nathov šut je bio izblokiran, a na loptu je naleteo Kanute i savladao Carevića za vođstvo crno belih

56. minut: Još jednom preti Kempbel, ali je njegov udarac bio lak plen za Jovanovića

63. minut: Još jedna dobra šansa u kojoj se našao Kalulu. Ponovo dobro dodavanje Saldanje, brzonogi Kalulu je stigao do lopte, prešao Carevića, ali je bio dosta iskoso i šutirao pored golay.

66. minut: Kakva šansa za Partizan! Saldanja izlazi jedan na jedan sa Carevićem koji ponovo izlazi kao pobednik, a u nastavku je lopta pogodila Meniga i išla pravo u gol ali je golman novosađana pono intervenisao.

67. minut: GOL! Izjednačenje u Humskoj. Prvi gol Nikolića u Superligi, i kako to biva kad ne iskoristite šanse sledi kazna. Sada je rezultat 1:1.

72. minut: Ponovo preti Voša. Ovoga puta Vukanović šutira preko gola

88. minut: GOL! Gajas Zahid postiže zlata vredan gol za novo vođstvo parnog valjka! Koliko je on veliko pojačanje za Partizan! Mnogo su dobili sa ovim igračem, koji je možda doneo velika tri boda svom timu

90. minut: Igraće se još 5 minuta u nadoknadi vremena

92. minut: Greška Baždara u rizičnom polju, sreća po domaći tim da je Nikolić šutirao preko gola

95. minut: Biće penal za Partizan! Odlično se snašao Saldanja koji je probio i iznudio jedanaesterac. Čeka se potvrda iz VAR sobe.

97. minut: GOL! Saldanja pogađa sa bele tačke za 3:1 i overu pobede Partizana

KRAJ MEČA, PARTIZAN 3:1 VOJVODINA