DRONOM na Hrvate... ili na Jermene? ČUDAN meč u JEREVANU u kvalfikacijama za EURO 2024.

"Kockasti" su slavili minimalnim rezultatom na gostovanju, pa se nalaze na čelu grupe D

11/09/2023 > 20:39

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je večeras u Jerevanu selekciju Jermenije rezultatom 1:0 u meču grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti odigrano naredne godine u Nemačkoj.

Jedini gol na utakmici postigao je Andrej Kramarić u 14. minutu. Utakmica je bila prekinuta nekoliko minuta u prvom poluvremenu, kada se u 35. minutu iznad terena pojavio se dron koji je nosio zastavu regiona Nagorno-Karabah. Domaći navijači su aplaudirali, a meč je nastavljen pošto je dron napustio stadion.

Region Nagorno-Karabah, pretežno naseljen etničkim Jermenima, uspostavio je de fakto nezavisnost od Azerbejdžana u ratu početkom 1990-ih nakon raspada Sovjetskog Saveza, ali je Azerbejdžan povratio značajan deo teritorije u ratu sa Jermenijom 2020.

Hrvatska je prva na tabeli grupe D sa 10 bodova, koliko ima i drugoplasirana Turska, ali uz meč više. Jermenija je treća sa sedam bodova, dok je Vels osvojio četiri. Letonija je poslednja bez bodova.