DRAMA nad dramama: ARSENAL izjednačio u 11. minutu NADOKNADE, pa "oteo" SITIJU Komjuniti šild na PENALE

Londonski tim prekinuo je niz od osam uzastopnih poraza od aktuelnog šampiona Engleske i Evrope

06/08/2023 > 19:41

Fudbaleri Arsenala osvojili su prvi trofej u sezoni, Komjuniti šild, pošto su danas na Vembliju savladali Mančester Siti 1:1 - penalima 4:1.

Fantastičan gol za vođstvo Sitija postigao je mladi Kol Palmer u 77. minutu, samo 13 minuta nakon što je zamenio Erlinga Halanda, a Arsenal je izjednačio u 11. minutu nadoknade, autogolom Manuela Akanđija, posle udarca Filipa Trosarda.

U penal seriji presudili su promašaji Kevina De Brujnea i Rodrija.

Arsenal je 17. put osvojio Komjuniti šild, dok je Siti treći put uzastopno poražen u finalu.

Ujedno, londonski tim prekinuo je niz od osam uzastopnih poraza od aktuelnog šampiona Engleske i Evrope.