Nikad, ali nikad NE OTPISUJ "CRVENE ĐAVOLE": U derbiju Premijer lige Mančester Junajted pobedio Liverpul (2:1)

Junajted je posle dva poraza preskočio Liverpul i tako prebacio lopticu u Enfild, jer sada tamo kriza da stanuje

Autor: K1info/sportal.rs

22/08/2022 > 23:42

Junak meča na Old Trafordu bio je Markus Rašford, čovek koji nije dao gol 997 minuta, tačnije još od januara, ali se za ovaj meč probudio i doneo prvenac "crvenim đavolima".

Pre njegovog pogotka na otvaranju drugog dela, kada je kao na motoru ostavio iza sebe očajnu odbranu Liverpula, još lepši gol je postigao Džejdon Sančo u 25. minutu. Kao na futsalu je zalomio Džejmsa Milnera, paralisan je bio Virdžil van Dajk, a Sančo je "samo" majstorski plasirao loptu u mrežu.

Bili su trenuci kada se Rašford poigravao sa odbranom velikog rivala, mogli su "crveni đavoli" da ga dotuku, a onda je usledila prividna drama u finišu.

Mohamed Salah je uneo neizvesnost posle jednog karambola kada je glavom pogodio, ali ni to nije pomoglo njegovim saigračima da se trgnu.

Junajted je posle dva poraza preskočio Liverpul, koji je ostao na dva boda, i tako prebacio lopticu u Enfild, jer sada tamo kriza da stanuje.