HAOS u Holandiji, TADIĆ poveo tim u SVLAČIONICU: Navijači PSV LUDOVALI u drugom poluvremenu

Prekid utakmice je trajao nešto duže od 15 minuta

Izvor: K1info/kurir.rs

23/04/2023 > 17:13

Veliki derbi holandskog fudbala između PSV-a i Ajaksa prekinut je tokom drugog poluvremena. Kapiten Ajaksa, Dušan Tadić, poveo je ekipu u svlačionicu pošto je sudija Gozubjuk dao znak da oba tima napuste teren.

Razlog je haos koji su izazvali navijači PSV-a i to pri prednosti 2:0 njihovog tima.

Stiven Bergis je nakon jednog duela završio na reklamama blizu tribina stadiona u Ajndhovenu. Dobio je uvrede iz prvog reda, a veliki broj predmeta bačen je prema njemu. Prekid utakmice je trajao nešto duže od 15 minuta.

Sve to desilo se manje od 20 dana nakon haosa na derbiju između Fejnorda i Ajaksa kada se Tadić sukobio sa Kokčuom, nakon čega je predmet sa tribina pogodio u glavu fudbalera Ajaksa, Dejvija Klasena.

Na kraju, današnji meč je završen rezultatom 3:0 za PSV, a pobedu domaćima doneli su De Jong golovima u 13. i 78. minutu, kao i Simons, pogotkom iz penala u 54. minutu.