Kultura i umetnost > Muzika

SPEKTAKULARAN NASTUP "KOLOva dečija KOLOnija": U KC Vlada Divljan učestvovalo 400 dece

Izvor: Tanjug

26/06/2026 > 18:30

podeli vest:

SPEKTAKULARAN NASTUP "KOLOva dečija KOLOnija": U KC Vlada Divljan učestvovalo 400 dece
Foto: TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ


Na današnjem koncertu održanom u Kulturnom centru "Vlada Divljan" u Beogradu učestvovalo je više od 400 dece viših razreda osnovne škole iz Srbije i regiona i time je završena ovogodišnja "KOLOva dečija KOLOnija", a rukovodilac ovog projekta i zamenik direktora ansambla KOLO Vladan Životić izjavio je da je ovaj projekat bio izuzetno motivacion za decu.

"Ovaj projekat organizovan je već treću sezonu i to pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture. Projekat je osmišljen tako da edukuje decu osnovnoškolskog uzrasta od petog do osmog razreda i naše ekipe su bile na terenu. Obilazili smo 10 centara gde smo radili sa decom edukativne radionice na kojima su oni učili elemente ili jedan segment od koreografije sa repertoara Ansambla Kolo", rekao je Životić za Tanjug.

Dodao je da su ta deca tokom školske godine radila i pripremala se kako bi na danas održanoj završnoj manifestaciji prikazali kako su pripremili tih pet-šest minuta od svake koreografije.

"Obuhvatili smo kako mesta u Srbiji, tako i u Crnoj Gori i Republici Srpskoj. Tako da imamo 10 centara ove godine", kazao je Životić.

Naveo je da su danas đaci pored koncerta u KC "Vlada Divljan", gde su na sceni pokazali šta su naucili, odigrali i ispred samog centra kolo "Moravac".

"Svih 400 klinaca bilo je zajedno u kolu držeći se za ruke. Ti mališani su sjajno izgledali", istakao je Životić.

Ukazao je da iako je na završnoj manifestaciji učestvovalo oko 400 mladih, obuhvatili su više od 1.200 polaznika tog uzrasta.

"Sam program je prilagođen njihovom uzrastu i iako su to zaista zahtevne koreografije Ansambla KOLO, oni uglavnom dođu dobro pripremljeni i zaista se pokažu u najboljem svetlu", naglasio je Životić.

Dodao je da su neka deca prvi put u prestonici Srbije, kao i da su imali priliku da upoznaju grad, Nacionalni ansambl Kolo gde su došli u njihove matične prostorije gde rade i izvode svoje programe.

"Naravno, mi to radimo i širom Srbije tako da će oni biti naša verna publika kada budemo dolazili u njihova mesta", rekao je Životić.

Na koncertu su učesnici ove završne manifestacije bili odeveni u narodne nošnje, a njihovu igru podržali su i njihovi roditelji i nastavnici u publici.

BONUS VIDEO: