Crvena zvezda SLAVILA sa 3:2 u SPEKTAKULARNOM u 173. "Večitom derbiju"!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras Partizan 3:2 (1:1) u spektakularnom 173. večitom derbiju.

Autor: Đorđe Gvero

20/04/2024 > 17:43

Partizan je, pred 37.465 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" poveo u 11. minutu golom Sameda Baždara, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Gelor Kanga iz penala, nakon što je prethodno golman Miloš Krunić faulirao Mirka Ivanića.

Do odlaska na odmor Osman Bukari promašio je dve dobre prilike za vođstvo crveno-belih, a kazna je stigla u 56. minutu kadje Ksander Severina postigao fantastičan pogodak.

Zvezda je preko Aleksandra Kataija postigla gol u 68. minutu, ali posle VAR asistencije je poništen zbog ofsajda Šerifa Endiajea.

Potom je Inbom Hvang pogodio stativu, a zatim Bukari još jednom promašio.

Ipak, u 89. minutu Ndiaje je izjednačio nakon što se oslobodio Aleksandra Filipovića, u duelu za koji su gosti tražili faul, ali je VAR potvrdio pogodak.

U nadoknadi vremena Nikola Antić srušio je Bukarija, a sudija Pavle Ilić ponovo pokazao na belu tačku. Katai je sa bele tačke bio precizan, zvanično u 90+9. minutu.

Meč je završen posle 119 minuta igre. Zvezda vodi na tabeli Superlige sa 80 bodova, dok je Partizan drugi sa 70.

Već u sredu, sledi novi derbi, u polufinalu Kupa Srbije, takođe na stadionu "Rajko Mitić".

UŽIVO:

1' Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić"

2' Sjajna šansa za Sameda Baždara ali je Omri Glazer bio spreman za taj šut!

8' Bukari je uputio centaršut u kazneni prostor Partizana, ali je golman crno-belih izašao na loptu na vreme.

9' Neverovatna prilika za Crvenu zvezdu, ali je Bukari bio neprecizan

11' GOL! Samed Baždar postiže gol glavom i dodnosi prednost crno-belima!

16' GOL! Gelor Kanga je bio precizan sa bele tačke za Crvenu zvezdu i donosi izjednačenje!

22' Šerif Endiaj je bio u izglednoj prilici, ali je njegov volej otišao visoko preko prečke.

31' Mirko Ivanić je pokušao da prevari golmana Krunića, ali je njegov udarac završio pored gola.

37' Bukari je uputio odličan udarac sa nepunih 20 metara, ali lopta odlazi malo pored stative.

45' Kraj prvog poluvremena! Posle prvih 45 minuta rezultat je 1:1.

*DRUGO POLUVREME

46' Utakmica je nastavljena na stadionu "Rajko Mitić" .

48' Usled bakljade sa severne tribine, dim se spustio na teren i sudija je prekinuo utakmicu dok se vazduh ne raščisti jer je trenutno nemoguće igrati.

55' GOL! Zander Severina postiže prelep pogodak za vođstvo od 2:1.

60' Sjajna šansa za Crvenu zvezdu, ali je golman Krunić zaustavio udarac.

70' Katai postiže gol, ali je posle VAR analize signaliziran ofsajd u fazi napada, tako da je gol poništen!

80' Odlična prilika za Partizan, Severina je bio u kontri, odložio loptu po strani za Kalulua, ali nije Kalulu uspeo dobro da centrira.

89' GOL! Šerif Endiaj postiže gol za izjednačenje!

90' Sudija je produžio utakmicu za dodatnih 15 minuta!

99' GOL! Katai postiže gol za 3:2 sa penala!

119' KRAJ MEČA! Crvena zvezda odnosi pobedu rezultatom 3:2!