ŠOK NA SAN SIRU! Milan ispao iz kupa Italije

10/01/2024 > 23:52

Rosoneri su eliminisani u četvrtfinalu kupa Italije od Atalante predvođene sjajnim Tenom Kopmejnersom koji je u preokretu na San Siru sa dva gola režirao trijumf tima iz Lombardije, na kraju konačan rezultat 2:1.

Milan je u samom finišu prvog poluvremena došao u prenost kada je u 45. minutu Rafael Leao postigao gol. Ipak iako su mnogi krenuli na pauzu sa tim rezultatom, samo što su krenuli sa centra gosti su izjednačili preko Kopmajnersa. Konačan rezultat postavio je upravo spomenuti holanđanin sa bele tačke u 59. minutu.

Rival Atalanti u polufinalu biće Fiorentina, a u toj fazi takmičenja igraće se revanš mečevi. Prvi meč na programu je 3 aprila na stadionu Artemio Franki, dok je revanš na programu 24. aprila u Bergamu.