LUDO poslednje kolo grupne faze Lige šampiona

Antverpen do prvih bodova, grupa F jedna od najboljih u istoriji

13/12/2023 > 22:48

Nakon večerašnjih utakmica u grupama E,F,G i H, poznati su svi učesnici nokaut faze Lige šampiona. Najuzbudljivije bilo je svakako u grupi F, ali krenimo redom...

U grupi E već je bilo poznato da su Atletiko Madrid i Lacio obezbedili narednu fazu elitnog takmičenja, da je Fejnord u Ligi Evrope a da se Seltik oprašta od Evrope. Jedino je bilo pitanje ko će biti prvi u grupi, i to je Atletiko pošto je sa 2:0 u direktnom okršaju savladao Lacio. U drugom meču Seltik je upisao prvu i jedinu pobedu ove sezone, pošto je sa 2:1 savladao Fejnord

Grupa F, ili "GRUPA SMRTI", nije bez razloga tako nazvana. U jednom momentu Njukasl je bio taj koji će uz Dortmund u narednu fazu, pa je to bio PSG, Milan se na kraju probudio i izborio nastavak evropskog takmičenja. Borusija Dortmund je odigrala nerešeno 1:1 na svom Signal Iduna parku sa PSG. Ovaj bod nije odgovarao francuskom timu, jer u koliko bi Njukasl slavio, oni ne bi prošli u nokaut fazu. I imao je Njukasl sve u svojim rukama! Na prepunom Sent Džejmsis parku vodili su 1:0 protiv Milana sve do 59. minuta i činilo se da su jako blizu prolaska dalje. Međutim Pulišić izjednačava rezultat i kao da je od tog trenutka samo jedna ekipa bila na terenu. Mnogo šansi je imao Milan, ulaskom srpskog reprezentativca Luke Jovića dobili su na kvalitetu i upravo je Jović povukao kontranapad koji je u 84. minutu realizovao Čukvueze za konačnih 2:1 za Milan! Na kraju PSG je prošao dalje uz Dortmund, iako imaju isti broj bodova kao i Milan ali imaju dosta bolju gol razliku. Milan će u Ligu Evrope, a Njukasl od prolaska u nokaut fazu Lige šampiona do kraja evropske priče za ovu sezonu...

U grupi G se takođe sve znalo, Mančester Siti i Lajpcig su opravdali dominacije u ovoj grupi. Siti je slavio u Beogradu protiv Crvene zvezde sa 3:2 i to u kombinovanom sastavu. Lajpcig je sa 2:1 savladao Jang Bojs i kao drugoplasirana ekipa iz grupe prošao dalje. Jang Bojs će sa 4 osvojena boda nastaviti takmičenje u Ligi Evrope, dok se šampion Srbije oprašta od utakmica u Evropi.

Najefikasnija utakmica ove sezone u Ligi šampiona viđena je u Portugalu, gde je Porto sa 5:3 pobedio Šahtjor u direktnom duelu za prolaz dalje! Luda utakmica viđena je i u drugoj utakmici ove grupe, gde je Antverpen u 92. minutu golom Ilenikene savladao Barselonu rezultatom 3:2 i došao do prve pobede ikada u Ligi šampiona ujedno i do prvih bodova!

Žreb za osminu finala elitnog takmičenja održaće se u ponedeljak u Nionu.